środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Łomżyniak zatrzymany za oszustwa w Ożarowie Maz.

31-letni Dominik R. z Łomży, poszukiwany dwunastoma listami gończymi, m.in., kilkoma z Sądu Rejonowego w Łomży, został zatrzymany przez funkcjonariusza Komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim. Idący rano do pracy policjant dostrzegł nadchodzącego z naprzeciwka mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego od kilku miesięcy łomżanina. Dominik R. skazywany był dotąd w całej Polsce za kilkanaście oszustw, za które ma wyroki – jak podaje stołeczna policja – od pół roku do dwóch lat pozbawienia wolności.

Najpierw na stronach internetowych warszawskiej policji pojawił się lakoniczny komunikat o tym, że policjanci z Pragi Południe od kilku miesięcy poszukują 31-letniego Dominika R., za którym w przeciągu roku sądy i prokuratury w kraju wydały 12 listów gończych i dwa zarządzenia ustalenia miejsca pobytu. Między innymi, były to sądy z Giżycka, Gniezna, Kwidzyna, Łomży, Warszawy Praga Południe oraz prokuratury w Biskupcu, Kielcach i Piszu. W sprawie poszukiwanego tyloma listami gończymi od ponad pół roku nie tylko południowoprascy policjanci byli przekonani, że sprawca kilkunastu oszustw Dominik R. poruszał się po kraju, mogąc posługiwać się ciągle fałszywymi danymi i sfałszowanymi dokumentami oraz prawdopodobnie nadal dokonując oszustw. 
Poszukiwany mężczyzna już wcześniej został skazany na kary pozbawienia wolności. Wyroki wynosiły od sześciu miesięcy więzienia przez osiem miesięcy, dziewięć miesięcy i rok do dwóch lat. Stołeczna policja podała ponadto, że zatrzymany mieszkaniec Łomży dłuższy czas nie przebywał w miejscu zameldowania i zamieszkania. Na terenie Polski posługiwał się fałszywymi dokumentami i mógł w ten sposób, m.in., wyłudzać usługi hotelowe, robić zakupy, posługując się podrobionymi pieczątkami, i oszukiwać w Internecie, nie płacąc za zakupione na portalach rzeczy.
Po wykonaniu niezbędnych czynności i skompletowaniu dokumentacji Dominik R. trafi do aresztu.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0