Turniej Orlika w B klasie

SP4 ŁKS Łomża

Łomżyńska i piątnicka drużyny młodych piłkarzy i piłkarek, które zakwalifikowały się do ogólnopolskich finałów czwartego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska poległy w fazach grupowych i rozgrywki zakończyły w finałach B gdzie walczyło się o miejsca 9-16. Drużyna chłopców SP4 ŁKS Łomża ostatecznie zajęła 9 miejsce, a dziewczyny z SP Piątnica zostały sklasyfikowane wśród zespołów pomiędzy 13 a 16 miejscem.

Drużyna SP4 ŁKS Łomża prowadzona przez Marcina Piotrowskiego i Artura Nadolnego, w finale krajowym trafiła do grupy H, wraz z zespołami: Dwunastki Włocławek – (srebrnego medalisty tego turnieju), SP 18 Tarnów i UKS Brzeg.
- W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z Włocławka, której ulegliśmy 0:3 – relacjonują trenerzy. - Rywale byli lepsi jednak, nie było to jednostronne widowisko jak pokazuje wynik. Zabrakło nam trochę szczęścia i spokoju w grze, gdyż w pierwszej połowie mieliśmy trzy doskonałe sytuacje , zaś w drugiej części spotkania poprzeczka wyręczyła bramkarza rywali.
Kolejnym rywalem była ekipa SP 18 Tarnów. Mecz ten zakończył się remisem 3:3. Hattrickiem popisał się nasz zawodnik Filip Lemański trzykrotnie trafiając do bramki rywali. Piłkarze z Tarnowa strzelili wyrównującą bramkę kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem. Zwycięstwo było blisko, jednak dwukrotnie w tym meczu po naszych strzałach piłka trafiła w poprzeczkę i raz słupek.
Aby myśleć o awansie łomżanie musieli wygrać trzecie spotkanie. Początek był nerwowy. Zawodnicy z Brzegu szybko objęli prowadzenie w meczu. W drugiej połowie nasi chłopcy zaczęli powoli przejmować inicjatywę, czego efektem było zdobycie dwóch goli, których autorami byli Filip Lemański i Łukasz Korzeniecki. Zwycięstwo 2:1 dawało nadzieję na awans, ale warunkiem koniecznym było trzybramkowe zwycięstwo lidera grupy, drużyny z Włocławka nad SP Tarnów. Niestety było tylko 2:0. Podłamanym zawodnikom SP4 ŁKS Łomża pozostała walka o miejsca 9-16 w finale B.
- Ćwierćfinałowym przeciwnikiem drugiego dnia zmagań naszych Orlików był GUKS Dolice – opisują trenerzy Marcin Piotrowski i Artur Nadolny. - Mecz był wyrównany, jednak to my strzeliliśmy zwycięską bramkę po trafieniu Łukasza Korzenieckiego i awansowaliśmy do półfinału.
Kolejnym przeciwnikiem naszych chłopców była drużyna SP2 Żary. Spotkanie to miało dwa oblicza. W pierwszej połowie to goście częściej atakowali naszą bramkę, natomiast druga połowa przebiegała już pod dyktando łomżyniaków, którzy po  trafieniach Filipa Lemańskiego i Łukasza Justa wyszli na prowadzenie. W ostatniej minucie goście zmniejszyli rozmiary porażki i wynikiem 2:1 dla SP4 ŁKS Łomża zakończyło się to ciekawe widowisko. W finałowym meczu naszym przeciwnikiem była ekipa SALOS DON BOSCO z Ostródy. Już w pierwszej minucie Łukasz Korzeniecki zdobył bramkę dla naszej drużyny. To ustawiło grę, gdyż zawodnicy SALOS DON BOSCO cofnęli się, ograniczając się jedynie do kontrataków. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0.
- Cztery zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka z drugą drużyną tego turnieju  to ogromny sukces całego zespołu – podsumowują Artur Nadolny i Marcin Piotrowski – dziękując za pomoc i wsparcie dyrektor szkoły SP4 Iwonie Borawskiej,  Młodzieżowemu ŁKS Łomża oraz MOSiR Łomża.

Dziewczyny z SP Piątnica
Rywalizująca w grupie dziewcząt młodszych  SP PIĄTNICA w fazie grupowej najpierw uległy ORLIK SKAWINA 0:2, po czym zremisowały 2:2 z UKS SÓL i przegrały 0:2 z UKS BIERUTÓW zajmując czwarte miejsce w grupie.
W drodze do finału B zespół z Piątnicy na początek przegrał 0:4 z Dwójką Kolbuszowa kończąc rozgrywki na poziomie 1/4 finału.