środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Radni Łomży wezwą na pomoc CBA?

Komisja Rewizyjna Rady Miasta zwróciła się z oficjalnym wnioskiem do Rady Miasta aby powierzone jej wyjaśnienie sprawy użyczenia w bezpłatne użytkowanie na 20 lat Towarzystwu Wiedzy Powszechnej budynku na Bawełnie oraz powołania miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża Rada Miasta skierowała do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Za takim wnioskiem opowiedziało się 5 z 7 członków komisji uczestniczących w jej wczorajszym posiedzeniu.

Jak wyjaśnia przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Elżbieta Rabczyńska podstawą do takiej decyzji Komisji były utrudnienia jakie napotyka podczas wyjaśniania spraw powierzonych jej przez Radę Miasta. 
- Dokumenty komisji są albo nie przekazywane wcale, albo przekazywane szczątkowe z dużym opóźnieniem, a prezydent miasta, nawet mimo zapewnień, że stawi się i udzieli wszelkich wyjaśnień, po raz kolejny był nieobecny na posiedzeniu Komisji – mówi przewodnicząca Rabczyńska. 
Jak przekazują członkowie Komisji Rewizyjnej wokół obu spraw z czasem pojawia się coraz więcej wątpliwości i zapytań. Mimo, że wojewoda podlaski i Regionalna Izba Obrachunkowa uznały, że prezydent miasta miał prawo użyczyć w bezpłatne użytkowanie nieruchomości pod przyszłe przedszkole TWP mnożą się pytania odnośnie zakresu i kosztów prac wykonanych w przekazanym budynku na koszt miasta przez MPGKiM, ale także być może i inne miejskie spółki.
W przypadku tworzenia spółki Park Przemysłowy Łomża radnych z Komisji niepokoi choćby sposób wyznaczenia prezesa spółki przez prezydenta miasta, mimo trwającego konkursu.

cz
śr, 09 października 2013 11:54
Data ostatniej edycji: śr, 09 października 2013 12:13:06

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0