wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Łomżanie podzielili się posiłkiem

Blisko 1800kg zebrali wolontariusze z 59. Drużyny Harcerskiej „Ptaki Ptakom” w Łomży, w trakcie Zbiórki Żywności „Podziel się Posiłkiem”. - Łomżanie najchętniej do koszyków wrzucali makarony, a najmniej smarowideł różnych – przekazuje harcerz Paweł Dąbrowski. - W akcję włączyli się także bracia zakonni z łomżyńskiego klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z ul. Krzywe Koło 3, którzy przynieśli dużo dżemów własnej produkcji. Zebrana żywność trafi do najuboższych rodzin w mieście i regionie.

Wiktoria Prostek, Hanna Zejer i Henryk Sawicki w Biedronce przy Dwornej
Wiktoria Prostek, Hanna Zejer i Henryk Sawicki w Biedronce przy Dwornej

Zbiórkę zorganizowała Polska Federacja Banków Żywności w partnerstwie z Danone, a w Łomży odpowiedzialna za przebieg zbiórki była 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom Łomży, hufiec Kolno – partner Banku Żywności Suwałki-Białystok. W Łomży przez dwa dni – piątek i sobotę - około 60 wolontariuszy dyżurowało w 10 sklepach: Biedronki (ul. Wojska Polskiego, ul. Dworna, ul. Wyszyńskiego, al. Legionów, ul. Sybiraków), Stokrotki (ul. Ks. Anny, al. Legionów), Kaufland, Tesco w galerii Veneda i POLOmarket. Pierwszego dnia zebrali 922 kg żywności drugiego 863,95 kg.
- Z każdej takiej zbiórki robimy średnio pół tysiąca paczek - mówi phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy 59 DH Ptaki Ptakom i koordynator zbiórek na terenie Łomży suwalskiego Banku Żywności. - Z naszych statystyk wynika, że w tych rodzinach jest około 1050 dzieciaków.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0