niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Zgrzywa przewodniczącym PO w Łomży... i kandydatem na prezydenta

Sławomir Zgrzywa (51 lat) dalej będzie przewodził miejskim strukturom Platformy Obywatelskiej. W niedzielę, w drugiej turze wyborów pokonał 51 do 30 Cezarego Kisiela (34 lata). Zgrzywa to jeden z założycieli PO nie tylko w mieście, ale i województwie. Przewodniczącym miejskich struktur PO jest od czerwca 2012 roku. Jak mówił Sławomir Zgrzywa podczas niedzielnego zjazdu przewodniczący Rady Powiatowej PO w Łomży jest naturalnym kandydatem na prezydenta miasta w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Sławomir Zgrzywa
Sławomir Zgrzywa

O fotel przewodniczącego miejskich struktur PO rywalizowało trzech kandydatów: Sławomir Zgrzywa, Cezary Kisiel i Maciej Głaz (50 lat). W pierwszą turę wyborów wygrał Zgrzywa zdobywając 33 głosy poparcia. Na drugim miejscu z 30 głosami był Cezary Kisiel, a Macieja Głaza poparło 18 członków PO. 
W przerwie pomiędzy pierwszą a druga turą wyborów doszło do porozumienia Zgrzywy z Głazem. Zaowocowało to poparciem przez „ludzi” Głaza Sławomira Zgrzywy w wyborach na przewodniczącego PO w mieście – zdobył 51 głosów poparcia w wyborczej dogrywce, ale także podziałem pomiędzy te dwie grupy miejsc w 40-osobowej Radzie Powiatu, i przejęciem wszystkich 20 delegatów na zjazd regionalny, który będzie wybierał szefa PO w regionie. 

Piorunek dalej szefem PO w powiecie
Dodajmy, że w sobotę Jacek Piorunek po raz kolejny został przewodniczącym PO w Powiecie Łomżyńskim. Wybrano także 14-osobową Radę Powiatu oraz 7 delegatów na zjazd regionu.
Jeszcze w sobotę na pierwszym posiedzieniu Rada Powiatu PO w Powiecie Łomżyńskim wybrała ze swego grona na stanowisko wiceprzewodniczącego powiatu – Zdzisława Kopańczyka, sekretarza – Halinę Chodnikiewicz, skarbnika – Karola Borawskiego oraz członków zarządu – Stanisława Michałowskiego, Mariana Okrągłego, Huberta Kozłowskiego, Jadwigę Dudzińską-Głaz oraz Jadwigę Michałowską.

cz
nie, 06 października 2013 20:15
Data ostatniej edycji: nie, 06 października 2013 20:31:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0