niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Srebrny medal Przemysława Zielińskiego

Przemysław Zieliński dyskobol LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża wywalczył srebrny medal podczas rozgrywanych w Radomiu Mistrzostw Polski młodzików. - Podopieczny Andrzeja Graczewskiego z PG Rajgród prowadził przez cztery kolejki, a złoty medal przegrał o zaledwie 23 centymetry – podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - Wynik Przemka - 58,13m to jego nowy oficjalny rekord życiowy.

Przemysław Zieliński
Przemysław Zieliński

- Przemek może nie ma imponujących warunków fizycznych, ale jest za to bardzo szybki w kole. Współpraca Przemka z nauczycielem wychowania fizycznego Andrzejem Graczewskim już w poprzednim sezonie zapowiadała dobre wyniki (dyskobol był wtedy 4-ty na Mistrzostwach Polski), a teraz przyszły tej pracy owoce - mówi Korytkowski - Również inni zawodnicy mogą zaliczyć start w Radomiu do udanych. Podopieczni trenera Andrzeja Niwińskiego – Cezary Roszkowski i Bartłomiej Dworakowski  zajęli wysokie lokaty  uzyskując przy tym dobre wyniki. Czarek był 5. na 300 metrów przez płotki, a jego nowy rekord życiowy 40.66 to zaledwie 0.13sek gorzej niż uzyskał brązowy medalista. Natomiast Bartek w rzucie młotem uzyskał 6. rezultat zawodów 45.72m co jest jego drugim rezultatem w karierze.  
Jakub Strzelczyk (tr. Przemysław Dąbkowski) pomimo, że dostał najgorszy pierwszy tor to uzyskał rekord życiowy 37.17 i zajął dziewiątą lokatę. Z dobrymi miejscami i nowymi rekordami życiowymi wróciły też zawodniczki.  Diana Piotrowska (Kobylin Borzymy - tr. Jan Maleszewski) jechała na mistrzostwa z 20. wynikiem na 100 oraz z 23. na 300 metrów, ale dzięki znacznemu poprawieniu rekordów życiowych awansowała do finału na 100m (13.03sek.) i zajęła 10. lokatę na 300m (42.40sek.). 
Bardzo duży awans zanotowała również Weronika Kulawczyk (PG 9 Łomża), która z 25 lokaty przesunęła się na 10. miejsce ustanawiając dobrą „życiówkę” 47.87 sek.  
Warto podkreślić, że obie zawodniczki mają po 14 lat więc za rok będą mogły znów startować w tej samej kategorii wiekowej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0