poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Łomżyniacy zbierali doświadczenie

W Piątnicy odbyła się kolejna impreza bokserska zorganizowana przez działający w Łomży Bokserski Klub Sportowy Tiger. Tym razem na przeciwko siebie stanęli kadeci reprezentujący Okręgowy Związek Bokserski w Białymstoku i goście z Kaliningradu. Oprócz walk międzynarodowych, w akcji można było zobaczyć stawiających pierwsze kroki na ringu młodzików. Gościem honorowym zawodów był aktualny mistrz świata organizacji WBC, Krzysztof Włodarczyk.

Daniel Malaszewski
Daniel Malaszewski

- Zapraszając zawodników z Rosji chcieliśmy dać możliwość naszym podopiecznym zawalczenia z rywalami, którzy mają zdecydowanie większe doświadczenie na ringu. U nas w regionie już wszyscy dobrze się znają i stoczyli ze sobą po kilka pojedynków. Ważne jest dla nich, żeby poznali inny styl boksowania - podkreśla Zbigniew Maleszewski, prezes i trener BKS-u Tiger. Reprezentację OZB tworzyli bokserzy Cristalu Białystok, OSiR-u Suwałki, Boxingu Sokółka, UKS-u Boxing Ostrów Mazowiecka, Victorii Ostrołęka oraz miejscowego Tigera. Łomżyński klub wystawił do walki czterech zawodników. Ku zaskoczeniu Maleszewskiego aż trzech z nich odniosło zwycięstwa - Przed turniejem obstawiałem, że będzie dużym sukcesem jak wygramy jedną walkę - podkreślił. Bardzo pozytywnie zaprezentował się mający na koncie dopiero cztery walki Marcin Kapelewski w kategorii 48 kg. Sukces odnieśli również Daniel Maleszewski (kat. 57kg) oraz Piotr Arnista (kat. 75kg). Jedynie Mateusz Gawęcki nie poradził sobie z rosyjskim przeciwnikiem - Biorąc pod uwagę, że moi podopieczni mają na koncie kilkanaście pojedynków, a ich rywale 60-80 walk, to chwała im za to, że sobie poradzili - mówi trener Tigera - Myślę, że te zawody będą dobrym przetarciem dla Daniela i Piotrka przez zbliżającym się dużymi krokami Pucharze Polski Kadetów, który będziemy organizować pod koniec października. Spodziewamy się przyjazdu ok. 200 zawodników z całego kraju i to jest dla nas teraz najważniejsza impreza - dodał.
Oprócz walk kadetów, do ringu weszli również najmłodsi adepci boksu. Trzech z nich wystawili gospodarze. Niestety Hubert Wójcik i Eryk Pawczyński przegrali swoje walki z przeciwnikami z  Cristalu Białystok, a Tomasz Brodowski zremisował z Martinem Zaniewskim reprezentującym Victorię Ostrołęka.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0