środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Ciepło popłynie do mieszkań Łomży

- Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zlecił Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej uruchomienie z dniem dzisiejszym (23.09.2013 r.) centralnego ogrzewania – podał prezes Jerzy Brodziuk. Wpłyniecie zlecenia potwierdza Ryszard Fiedorowicz wiceprezes MPEC. Jak mówi, do wieczora powinno udać się uruchomić ogrzewanie w blokach tej spółdzielni tak, że już nocą w mieszkaniach powinno zrobić się cieplej.

Wiceprezes Fiedorowicz podaje, że dziś wpłynęły zlecenia z ŁSM i od 10 innych administratorów przede wszystkim wspólnot mieszkaniowych.
- Ogrzewanie włączane jest sukcesywnie. Włączenie całego miasta zajmuje nam około 24 godzin, więc samą ŁSM jesteśmy w stanie włączyć gdzieś do godziny 18.00 – mówi Ryszard Fiedorowicz.
Tłumaczy, że nie wiąże się to z koniecznością uruchamiania kolejnego kotła w ciepłowni miejskiej, lecz jedynie ze zwiększeniem obciążenia tego, który pracuje także na podgrzanie wody użytkowej. Kolejne kotły są włączane dopiero gdy temperatury spadają poniżej zera. 

Zgodnie z zapowiedziami jutro włączenia ogrzewania miejskiej spółce zlecić mają pozostali duzi administratorzy w mieście w tym SM „Perspektywa” i MPGKiM. To oznacza, że ciepło zrobi się w tych mieszkaniach najpóźniej w środę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0