poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Pustostan wynajmę! - Łomża

Coraz więcej pustostanów pojawia się w Łomży. Ogłoszenia o wynajmie wolnych pomieszczeń widać praktycznie w każdej części miast. W rankingu najmniej popularnych króluje jednak starówka. Tylko podległe pod samorząd miasta MPGKiM usiłuje wynająć 13 lokali, a 12 z nich jest na starówce. - Niektóre stoją puste już po roku i nikt ich nie chce – przyznaje Marek Olbryś, zastępca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

Na wrześniowy przetarg MPGKiM wystawiło 8 z 9 wolnych dziś lokali w starej Hali targowej na Starym Rynku. Mają od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych powierzchni z czynszem miesięcznym do 13 do 30 zł + Vat za metr. 
- W Hali targowej jest coraz mniej handlujących, pewnie także ze względu na budowaną nową halę na targowisku przy dworcu PKS – ocenia Olbryś. - Jeszcze na parterze trochę lokali pozostało, ale na piętro budynku jest już niemal puste.  

Miejskie wolne lokale są też w budynkach przy ulicy Dwornej. Są znacznie większe niż te  w Hali targowej na Starym Rynku. Ceny wywoławcze stawek czynszu kształtują się wokół 10 zł + Vat. Były one już wystawiane we wcześniejszym przetargu, ale nikt ich nie chciał.

Pusty też „Bar Matysiaki”
Do wynajęcia jest także lokal przy ul. Długiej 7, w którym do niedawna mieścił się znany chyba wszystkim mieszkańcom Bar Matysiaki. Powierzchnia tego lokalu ma ponad 200 m2 + blisko 100m2 piwnicy. W tym jedynym przypadku miasto oczekuje, że oferent, który przystąpi do przetargu określi nie tylko stawkę czynszu, ale także okres wynajmu lokalu, ilość osób zatrudnionych i rodzaj prowadzonej działalności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0