niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wysokie Mazowieckie - nowe osiedle zamiast stadionu

Ponad sto domków jednorodzinnych może powstać na zupełnie nowym osiedlu, które powstanie w Wysokiem Mazowieckiem. Działki wydzielono na terenach, gdzie planowano stadion, jednak brak dofinansowania sprawił, że samorząd miasta musiał zmienić przeznaczenie terenów.

Uzbrojone działki będą sprzedawane w otwartym przetargu i zainteresowanie wskazuje na to, że za kilka lat może to być bardzo ładne osiedle - ocenia burmistrz Jarosław Siekierko.

Samorząd Wysokiego pomyślał także o tych mieszkańcach, których nie stać na budowę domku i wyznaczył tereny, na których można będzie wybudować bloki mieszkalne. To mini-osiedle, na którym także może zamieszkać docelowo także około 100 rodzin powstanie w okolicy ogródków działkowych przy ul.Warszawskiej.

Liczba mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego od kilku lat nie zmienia się, ale o zainteresowaniu nowymi mieszkaniami w mieście może świadczyć fakt, że w ostatnich latach w mieście wybudowano cztery budynki wielorodzinne i wszystkie lokale już znalazły swoich nabywców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0