Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 czerwca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 524

Trzech z nożem na jednego...

Trzech mężczyzn z nożem napadło na mieszkańca Łomży na Zaułku Cmentarnym. Jeden z napastników przystawił mu nóż do gardła i zabrał aparat fotograficzny. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Sprawcy zostali zatrzymani kilka dni później przy próbie sprzedaży skradzionego aparatu. Okazało się, że to Czeczeni w wieku od 20 do 27 lat. Napastnicy na trzy miesiące zostali osadzeni w tymczasowym areszcie. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im od 3 do 12 lat więzienia.

Mężczyzna został napadnięty 27 sierpnia, około godziny 17.00, na ulicy Zaułek Cmentarny – prowadzącej obok starego cmentarza, od skrzyżowania ulic Kopernika i Zawadzkiej do Sikorskiego. Na szczęście nic mu się nie stało. Wartość skradzionego aparatu fotograficznego wycenił na 2 tys. zł. Policji udało się zatrzymać podejrzewanych o jego dokonanie mężczyzn. 
- To młode, w wieku od 20 do 27 lat, osoby narodowości czeczeńskiej – podaje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju posługując się niebezpiecznym narzędziem. W niedzielę Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek prokuratury osadził ich na  najbliższe 3 miesiące w areszcie tymczasowym. 
W związku z napadem i zatrzymaniem podejrzewanych o jego dokonanie Czeczenów specjalne oświadczenie wydała Społeczność Czeczeńska w Łomży. 
„Jako społeczność nie popieramy czynów przestępczych, obojętnie kto je popełnia, jakiej jest narodowości lub jaką wyznaję religie. Liczymy na to, że prokuratura potraktuje te osoby w identyczny sposób jak obywateli narodowości polskiej, bez taryfy ulgowej” - napisali w oświadczeniu przekazanym mediom wyrażając wsparcie, oraz wyrazy współczucia osobie pokrzywdzonej. 
- Jako mieszkańcy miasta, chcemy by Łomża była miastem bezpiecznym dla wszystkich mieszkających w niej osób.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę