środka, 21 lutego 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5810

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


74 rocznica wybuchu wojny

Uroczystości z okazji 74 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej rozpoczęły się w naszym mieście 1 września 2013 roku. O godzinie 12.00 przedstawiciele władz miasta i powiatu łomżyńskiego oraz wojska złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicach upamiętniających żołnierzy Września w Dolinie Pamięci obok kościoła Miłosierdzia Bożego.

Wspólnie z proboszczem ks. Jerzy Abramowiczem wszyscy odmówili modlitwę w intencji poległych żołnierzy. Po zakończeniu krótkiej uroczystości, w całej Łomży rozległy się dźwięki syren alarmowych.

Następnie poczty sztandarowe, kombatanci i wszyscy zgromadzeni przeszli do kościoła, by uczestniczyć we Mszy Świętej o pokój na świecie.

W tym dniu przywołujemy bolesne wydarzenia z historii Polski, refleksją sięgamy do września 1939, pamiętamy o tych, którzy walczyli i ginęli za wolność naszego miasta i naszego kraju.

W związku z 74 rocznicą wybuchu II wojny światowej poczet sztandarowy naszej  szkoły tradycyjnie już uczestniczył w niedzielnych obchodach.

 

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 04 września 2013 17:44
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:22:47

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0