wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Pod Browarną też będą wywłaszczenia?

Za ponad pół miliona złotych miasto wykupiło jedną z działek przy ulicy Browarnej. Jak przekonują władze, zabudowana domem działka o powierzchni ok. 1600 m.kw. była niezbędna do poszerzenia i modernizacji ulicy. Okazuje się, że aby zrealizować planowaną inwestycję – czyli modernizację ulicy Browarnej od ronda przy ul. Wojska Polskiego aż do skrzyżowania z ulicą Nowogrodzką wraz z budową nowego mosty na Łomżyczce miasto będzie musiało pozyskać jeszcze około 1,5 hektara gruntu. - Część terenów władze miasta starają się zakupić prowadząc negocjacje w tej sprawie z ich właścicielami, natomiast część zostanie pozyskana procedurą ZRID w trybie specustawy (czyli przez wywłaszczenia – dop.red.) – zapowiada Łukasz Czech z ratusza.

Przebudowa i budowa ulicy Browarnej w Łomży planowana jest w ramach projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – III etap” na którego dofinansowanie ze środków unijnych dzielonych przez samorząd województwa podlaskiego zabiegają władze miasta. Jej realizacja składa się z trzech odcinków: od ronda przy ul. Wojska Polskiego do ul. Podleśnej i ul. Sosnowej, od skrzyżowania z tymi ulicami do ul. Kalinowej i od tej ulicy do skrzyżowania z ulicą Nowogrodzką.
- Aby móc zrealizować tę inwestycję, na pierwszym docinku trzeba będzie wykupić niewielką część dziesięciu działek o łącznej powierzchni 0,1201 ha, a na odcinku drugim jedną działkę o powierzchni 0,1545 ha. Na odcinku trzecim Miasto będzie musiało nabyć dwie działki o łącznej powierzchni 1,2024 ha – podaje Łukasz Czech z ratusza. 

Na miejskim BIP ukazało się ogłoszenie prezydenta miasta o przebudowie i budowie ulicy Browarnej w Łomży informujące o tym, że na początku miesiące wszczęto postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na dwóch pierwszych odcinkach i zatwierdzające podział kilkunastu działek przy ul. Browarnej przeprowadzonych pod tą inwestycję.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0