czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Dojedziesz pod sam ratusz

Wcześniej niż planowo, bo już dziś rano, otwarto dla ruchu fragment ulicy przy Starym Rynku stanowiący przedłużenie Giełczyńskiej. - Dzięki temu ponownie można korzystać z osiemnastu miejsc parkingowych zlokalizowanych przed Urzędem Miejskim – informuje Łukasz Czech z ratusza. Ten fragment Starego Rynku zamknięto pod koniec maja i pierwotnie planowano jego otwarcie na koniec października, ale ze względu na konieczność przeprowadzenia badań archeologicznych na części także remontowanej ul. Rządowej (za halą targową), zmieniono kolejność prac i brukarze z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej najpierw zajęli się układaniem kostki granitowej na ulicy przed ratuszem.

Jak przekazuje Łukasz Czech obecnie trwają prace w pobliżu skrzyżowania z ulicą Woziwodzką i Radziecką, które powinny się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Natomiast w październiku powinny zakończyć się prace przy układaniu kostki granitowej na biegnącym za halą targową odcinku ulicy Rządowej. Wtedy też ma zostać przywrócona możliwość przejazdu samochodami przez Stary Rynek. 

Remont uliczek wokół Starego Rynku to ciąg dalszy prowadzonej od kilku lat rewitalizacji łomżyńskiej starówki. W planach władz miasta jest wymiana całej dziś brudnoczerwonej nawierzchni rynku i modernizacja zabytkowej hali targowej, ale póki co nie wiadomo kiedy to nastąpi.

zobacz: Prezydent Brzeziński posadził, prezydent Czerniawski wykopał

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0