niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Ciepło, gorąco, upalnie...

Prawdziwe tropikalne upały obejmują swym zasięgiem także Polskę i Łomżę. Dziś w mieście temperatura powietrza w cieniu przekroczy 30°C. Będzie upalnie i niemalże bez żadnej chmurki na niebie. Jedynie słaby wiatr z kierunków południowo-wschodni może nieco łagodzić odczucie wszechogarniającego gorąca. Przypominamy, że od dziś obowiązuje ostrzeżenie przed upałami wydane przez synoptyków z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB.

Według prognoz synoptyka Macieja Maciejewskiego w środę, czwartek i piątek przewiduje się w całym regionie temperaturę maksymalną od 29°C do 34°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia takich upałów synoptyk określa na 90%. Synoptyk nadał im też pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia, co oznacza, że  mogą one powodować szkody materialne, a możliwe jest też zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność.

Piątek przyniesie orzeźwienie?
Tymczasem synoptyk dyżurny Wiesław Winnicki, prognozując pogodę na dziś i jutro zapowiada, że że w dziś w regionie od 30°C do 32°C, jutro od 32°C do 34°C, a w nocy z czwartku na piątek możliwe są już miejscami przelotne opady deszczu oraz burze z lokalnym gradem. Wystąpić one by miały głównie na zachodzie, czyli w rejonie Łomży, oraz północy województwa podlaskiego . Prognozowana wysokość opadów zwłaszcza w czasie burz, lokalnie do 15 mm, a wiatr w czasie burz w porywach może osiągać do 80 km/h.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0