poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Hodowali konopie, grozi im długie więzienie

Nawet do 8 lat więzienia grozi dwóm młodym mieszkańcom Łomży, którzy na polanie w pobliskim lesie uprawiali konopie indyjskie. - 18-latek i 21-latek zostali zatrzymani w niedzielę na gorącym uczynku – mówi Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży. - Młodzi łomżanie trafili do aresztu, a policjanci zabezpieczyli też kilkanaście sadzonek konopi, którymi się opiekowali. Obaj łomżanie dziś zostali doprowadzeni do prokuratury, przyznali się do popełnienia przestępstwa i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Jeden z zabezpieczonych przez policję krzaczków (fot. KWP Białystok)
Jeden z zabezpieczonych przez policję krzaczków (fot. KWP Białystok)

Młodych łomżan i 17 sadzonek konopi indyjskich, z których liści po wysuszeniu powstaje narkotyk marihuana, policjanci znaleźli w lesie w pobliżu jednej z miejscowości w gminie Łomża. Zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii uprawa konopi innych niż włókniste, jest przestępstwem zagrożonym karą do lat 3 więzienia. W przypadku uprawy znacznej ilości konopi – a jako taką zakwalifikowano kilkanaście małych sadzonek będących „pod opieką” 18- i 21-latka z Łomży - kara jest surowsza od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. 

To już kolejna miniplantacja zlikwidowana w lipcu przez policjantów z Łomży. Niedawno w ich ręce wpadł 21-latek z Zambrowa, który uprawiał 5 roślinek.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0