środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Wszystkie śmieci Łomży będą „Błysk”-u

Oferta spółki Usługi Komunalne „Błysk” została uznana za najkorzystniejszą w miejskim przetargu na odbiór i wywóz odpadów z domów i bloków Łomży. - Umowa może być podpisana najwcześniej za 10 dni i będzie obowiązywała do 31 grudnia 2014 r. - podał ratusz. - W tym czasie śmieci z terenu miasta dalej będzie wywoziło miejskie MPGKiM.

Od 1 lipca 2013 roku zamieniły się zasady gospodarowania odpadami. Wszystkie śmieci stały się własnością gminne, która w zamian za opłacany przez mieszkańców „podatek śmieciowy” musi zorganizować cały system odbioru, segregacji i unieszkodliwiania odpadów komunalnych. Zarejestrowana w Zambrowie, ale od lat świadcząca usługi także w Łomży firma UK „Błysk” swoją ofertę na odbiór śmieci z obu wydzielonych w mieście sektorów – osobno bloki i osobno domki jednorodzinne – skalkulowała o około 30% niż wynosiły szacunki miejskich urzędników. Łącznie, za odbiór śmieci z obu sektorów do końca przyszłego ma zainkasować z kasy miasta 1,85 mln zł. 
W przetargu startowały także dwie inne firmy Przedsiębiorstwo Usługowo – Asenizacyjne ASTWA z Białegostoku, które jako podwykonawcę wskazało MPGKiM w Łomży oraz spółka MPK z Ostrołęki, z której ramienia na publicznym otwarciu ofert był były wiceprezydenta Łomży. Zaproponowane przez te firmy ceny były jednak znacząco wyższe od tych zaoferowanych przez UK „Błysk”, a właśnie cena była jedynym kryterium oceny.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0