sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Piątnica. Bój o boisko

Dorośli się kłócą, a dzieci nie mogą korzystać z boiska do piłki nożnej. W gminie Piątnica doszło do konfliktu między gminnymi urzędnikami, klubem sportowym i Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Piątnica. Spór dotyczy boiska przy szkole podstawowej i gimnazjum. Według prezes stowarzyszenia, Hanny Niecieckiej inny klub jest faworyzowany a jej podopieczni nie mogą trenować na gminnym obiekcie.

Nawet kiedy mieli zgodę, nie dostawali kluczy od furtek i dzieci musiały przechodzić przez ogrodzenie. Teraz zgoda została cofnięta a stowarzyszenie dostało pismo z informacją, że jeżeli dzieci będą trenowały, będzie wezwana policja. Mundurowi kilka razy interweniowali już w tej sprawie.

Wójt gminy Piątnica Edward Łada twierdzi, że zgoda została cofnięta, ponieważ nie udało się ustalić wspólnego harmonogramu treningów. Uważa, że żaden klub nie jest faworyzowany, trzeba tylko ustalić zasady wspólnego korzystania z boiska. Inaczej będzie dochodziło do nieporozumień i przepychanek. A obiekt nie może być stale otwarty, bo szybko zostałby zniszczony.

Według członków stowarzyszenia harmonogramu nie udało się ustalić, ponieważ na spotkaniu z przedstawicielami klubu nie można było dojść do porozumienia. Zapowiadają, że nie zrezygnują z treningów na gminnym boisku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0