środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Drogowcy powrócą na Sikorskiego przy Venedzie

Najprawdopodobniej w sierpniu przebudowywany będzie remontowany w ubiegłym roku fragment ulicy Sikorskiego w okolicach Galerii Veneda. Drogowcy mają naprawić zapadającą się jezdnię od strony Ronda Lutosławskiego, oraz dobudować nawrót przed skrzyżowaniem Sikorskiego i Zawadzkiej dla kierowców jadących od Alei Legionów. W pierwszym przypadku za prace ma płacić Miejskie Przedsiębiorstwo  Wodociągów i Kanalizacji, w drugim Echo Investment.

Zjazd z Ronda Solidarności w Sikorskiego i zapadający się asfalt (fot. 7.06.2013r.)
Zjazd z Ronda Solidarności w Sikorskiego i zapadający się asfalt (fot. 7.06.2013r.)

Miejscy urzędnicy wyjaśnili, że za zapadający się fragment ulicy Sikorskiego przy przejściu dla Pieszych w pobliżu Ronda Lutosławskiego, o którym informowaliśmy na początku czerwca odpowiedzialna jest miejska spółka MPWiK. Jak tłumaczy Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży uszkodzenie nawierzchni powstało wskutek awarii wodociągu, położonego w pasie zieleni, blisko krawężnika. Wodociągowcy awarię usunęli jeszcze zimą, ale po kilku miesiącach zaczęła zapadać się nawierzchnia nowej ulicy. 
- Naprawa wiąże się z rozebraniem uszkodzonej nawierzchni, zagęszczeniem gruntu i wykonaniem nawierzchni na nowo – przekazuje Sobocińska dodając, że naprawę, na zlecenie MPWiK, wykona wykonawca, który budował ulicę. 
Remont tego odcinka Sikorskiego połączony czasowo ma być z budową nowej nawrotki, czyli przejazdu przez pas zieleni, poniżej skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Zawadzką. 
- Według posiadanych przez Urząd informacji przejazd ten będzie wykonywany w sierpniu jako dodatkowy zakres robót związanych z przebudową ul. Sikorskiego, na zlecenie inwestora Galerii Veneda – podaje Sobocińska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0