środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Celnicy zlikwidowali przemytniczą dziuplę w Łomży

Przejęcie blisko 3 tysięcy paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz zatrzymanie mężczyzny trudniącego się handlem kontrabandą to efekt piątkowej akcji funkcjonariuszy łomżyńskiego urzędu celnego. Tego dnia celnicy weszli na jedną prywatnych posesji w Łomży, bo z ich ustaleń wynikało, że jej właściciel, 34-letni mężczyzna, związany jest z procederem handlu towarami pochodzącymi z przemytu.

fot. Izba Celna Białystok
fot. Izba Celna Białystok

Jak podaje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku, w wyniku przeszukania jego domu funkcjonariusze znaleźli blisko 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 30 tysięcy złotych. Nielegalny towar ukryty były między innymi w szafach i pod łóżkami. Część papierosów przygotowana była już do dalszej dystrybucji i zapakowana w plecak i podręczne torby.  

Zatrzymane papierosy trafiły do magazynu Urzędu Celnego w Łomży. Przeciwko właścicielowi magazynu z kontrabandą została wszczęta sprawa karna skarbowa. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0