czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Gościniec Łomżyński, Jarmark Rozmaitości i Piknik Wieprzowy – wszystko w Łomży

W najbliższą sobotę nikt w Łomży nie będzie mógł narzekać, że w mieście nic ciekawego się nie dzieje. To już w sobotę odbędzie się tradycyjnie największa doroczna miejska impreza Gościniec Łomżyński, ale okazuje się będzie też tego dnia imprez będzie znacznie więcej. Ratusz „w ramach prowadzonych od kilku miesięcy prac nad koncepcją ożywienia łomżyńskiej Starówki” postanowił także tego dnia zorganizować na Starym Rybnu „Jarmarku Rozmaitości”, a w cykl imprez włączyła się także Podlaska Izba Rolnicza, która w sobotę w Łomży zorganizuje Piknik Wieprzowy. Piknik i Gościniec połączy nie tylko sobota i Łomża, ale nawet miejsce - „amfiteatr” na skarpie przy hotelu Gromada.

Chronologicznie jako pierwszy wystartować ma Jarmark Rozmaitości. Rozpocznie się on o godzinie 11.00 i będzie trwał do 17.00. Ratusz podaje, że w imprezie na Starym Rynku  swój udział potwierdziło już niemal 30 wystawców. Będzie można kupić rękodzieło, wyroby artystyczne i regionalną żywność. Będą też stoiska z bibelotami i pamiątkami sprzed lat. Zespół śpiewaczy ze Zbójnej umili czas kurpiowską muzyką.
Jako drugi – o godz. 15.00 wystartuje Piknik Wieprzowy, który na „muszli” ma potrwać do godz. 19.00. Celem pikniku, którego organizacja sfinansowana jest z Funduszu Mięsa Wieprzowego, jest propagowanie produktów z mięsa wieprzowego oraz promocja produktów regionalnych i tradycyjnych z terenu województwa podlaskiego. Podczas imprezy przeprowadzone będą konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych zakresu wiedzy o mięsie wieprzowym i jego zaletach. 
W międzyczasie – o 16.0 - w tym samym miejscu ma oficjalnie ruszyć ruszyć 10 już Gościniec Łomżyński. Także tu będą konkursy i koncerty, na łomżyńskiej scenie pojawią się muzyczne gwiazdy z miasta i Polski. W ramach gościńca będą kolejne Mistrzostwa Polski w Jedzeniu Fafernuchów i tradycyjny konkurs „na najbardziej odlotowy kapelusz”. Zagra Holy Water, Kapela Warszawska, Jula i Kombii.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0