wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Ostatnie dotacje dla firm

21 firm z województwa podlaskiego otrzyma dotacje w ramach ostatniego konkursu na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw (działanie 1.4.) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. O przyznaniu dotacji zdecydował dziś zarząd województwa. Kilka milionów złotych trafi m.in. do firm z Łomży i najbliższej okolicy.

Łączna wartość wszystkich projektów to 115,5 mln zł. Dofinansowanie, po dzisiejszym zwiększeniu środków przez zarząd województwa, sięga 43,6 mln zł – przekazuje Jan Kwasowski, rzecznik marszałka zaznaczając, że te inwestycje mają przynieść także dodatkowy efekt w postaci 316 nowych miejsc pracy. 
Na liście firm, którym przyznano dotacje jest m.in. łomżyński SZYBAS, który na „wdrożenie do oferty nowych produktów” zyskać ma ponad 626 tys zł. 
Blisko trzy razy większa dotacja – ponad 1,7 mln zł - ma trafić do spółki Sonarol, która na „wdrożenie innowacyjnego produktu frezarko-sztaplarki”chce w sumie wydać ponad 4,2 mln zł. 
Jeszcze większą inwestycję ze wsparciem środków unijnych za pośrednictwem RPO chce przeprowadzić spółka Polskie Elektrownie Wiatrowe Rotor Kolno. Koszt uruchomienia „produkcji innowacyjnych elektrowni wiatrowych” oszacowała na ponad 6,6 mln zł, a przyznana dziś przez zarząd województwa dotacja przekracza 3 mln 166 tys zł. 
- Warto podkreślić, że z każdym kolejnym konkursem przedsiębiorcy zgłaszają coraz więcej projektów, które uzyskują pozytywna ocenę. Tak było i tym razem – podaje Jan Kwasowski. - I choć nie wszystkie inwestycje mogły zostać dofinansowane, te, które znalazły się na liście rezerwowej, mogą jeszcze liczyć na wsparcie w przypadku pojawienia się oszczędności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0