poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5811

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


"Harcerskie ślady Ekonomika" - cz.II

SPOTKANIE Z PANIĄ PREZYDENT

Realizując projekt "Harcerskie ślady Ekonomika" zaplanowano 13.06.2013r. spotkanie Młodzieżowego Koło TPZŁ, działającego przy ZSEiO nr 6 w Łomży z p. Mirosławą Kluczek - Wiceprezydentem Miasta Łomży, absolwentką Liceum Ekonomicznego oraz p. Pawłem Drożynerem - Dyrektorem Szkoły i wielkim przyjacielem harcerzy.

Druhna Mirosława Kluczek była wieloletnią działaczką harcerską jako uczennica Liceum Ekonomicznego, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Łomży i pracownik etatowy KCh ZHP w Łomży.

Oto wybrane wspomnienia:

[...] " Wspomnienia zostały odgrzebane. Praca w harcerstwie to był komfort na tamte czasy. W sali, w której obecnie się znajdujemy, był klub harcerski. Tu toczyło się życie większości harcerzy. To były także zupełnie inne lata, niż teraz. Wspominam je z wielkim sentymentem. Byłam bardzo emocjonalnie związana z harcerstwem.

W klasie drugiej (nauka trwała cztery lata) zostałam Komendantem Szczepu, którego opiekunem była instruktorka ZHP p. Barbara Brajczewska.

Działania harcerskie to: wieczorki taneczne, spotkania popołudniowe, zbiórki harcerskie, wypady w teren, obozy harcerskie na kraniec Polski, mnóstwo ciekawych rzeczy. Nie chciało się wracać do domu.

Na jednym z obozów harcerskich poznałam swojego męża. Mając dzieci, jeździłam na obozy z całą rodziną. Jeśli gdzieś nie wyjechaliśmy to czegoś nam brakowało.

Moje harcerstwo, to doskonała szkoła życia, zdobywanie doświadczenia zawodowego, nauka organizowania sobie czasu i własnej pracy. Harcerstwo uczyło nas dorosłości i dojrzałości. Mieliśmy swobodę działania i zaufanie dorosłych. "[...]

Wspomnienia i relacje z harcerskich przygód, nocnych alarmów i niesamowitych  podchodów ciągnłyby się w nieskończoność, gdyby nie szkolny dzwonek i nastepna lekcja.

Spotkanie to kolejne bardzo intersujące informacje o działalności harcerstwa oraz zainteresowaniach ówczesnej młodzieży bez komputera, filmów i internetu, które w znacznym pomogły w przygotowaniu publikacji o historii harcerstwa w szkole.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 08 lipca 2013 18:31
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:28:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0