poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5809

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


„Bądź bezpieczny na drodze”

Uczniowie ZSEiO nr 6 Łomży gościli w prezentacji projektu edukacyjnego. Projekt edukacyjny „BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE” zrealizowany został przez uczniów z klasy IIA i IIBG Katolickiego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Projekt realizowano pod opieką p. Arkadiusza Bałazy.

Celem projektu było kształtowanie nawyków bezpiecznego poruszania się po drogach i właściwego postępowania w razie wypadku. W czasie poszczególnych etapów pracy nad projektem uczniowie mieli możliwość zaangażowania się w pracę nad zebraniem materiałów do prezentacji, znalezieniem w zasobach internetu filmu dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwego doboru treści, a także kształtowaniem umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, podejmowaniem wspólnych decyzji, dyskutowaniem i prezentowaniem wyników swojej pracy.

Realizacja projektu rozpoczęła się 23 kwietnia 2013r. Nauczyciel realizujący projekt przedstawił uczniom jego założenia, następnie wspólnie z nimi opracował harmonogram zadań. Chłopcy podzielili się na dwie grupy pięcioosobowe. Następnie każdy zespół otrzymał instrukcję z opisem projektu i kolejnymi etapami jego realizacji.

Prezentacja projektu odbyła się 6 czerwca b.r. w Szkołach Katolickich w Łomży w sali bezpieczeństwa ruchu drogowego, na którą zostali zaproszeni uczniowie z klasy IBLO i ITL z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży.

Zaproszonym gościom projekt bardzo się spodobał. Uczniowie Ekonomika zadawali gimnazjalistom liczne pytania.

Między innymi padło pytanie, co skierowało uczniów do stworzenia takiego projektu. Zostało zrobione wspólne zdjęcie.

Opracowanie: Arkadiusz Bałazy

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
nie, 16 czerwca 2013 14:34
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:51:02

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0