czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Pawilony przy PKS będą uwłaszczone

Właściciele wybudowanych na miejskim gruncie pawilonów handlowych na terenie dworca PKS w Łomży będą mogli otrzymać grunty pod budynkami w użytkowanie wieczyste. Od wielu lat zabiegali o uwłaszczenie, a teraz obiecał to im rezydent Mieczysław Czerniawski.

Pawilony na dworcu PKS
Pawilony na dworcu PKS

W piątek doszło do spotkania prezydenta Łomży z większością właścicieli 32 pawilonów handlowych przy dworcu PKS. To oni na wydzierżawionej od miasta działce za własne pieniądze wybudowali lokale usługowe. Umowy dzierżawne wygasają 31 października bieżącego roku. Dlatego już od dłuższego czasu zabiegali o rozwiązania, które da im stabilizację. Jak przekazuje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta, ten uspokoił ich, że o rok przedłuży dzierżawę, po czym właściciele pawilonów uzyskają grunty pod lokalami w użytkowanie wieczyste. 

Sobocińska przekazuje, że prezydent poprosił zebranych o wyłonienie przedstawicieli, posiadających pełnomocnictwo wszystkich właścicieli pawilonów. Będą oni reprezentowali przedsiębiorców podczas rozmów o koniecznych zmianach w układzie lokali oraz poprawie ich wyglądu. Pierwsze spotkanie z prezydentem Łomży oraz architektem i rzeczoznawcą majątkowym odbędzie się na początku lipca. Wstępnie ustalono, że zmiany estetyczne i funkcjonalne są niezbędne i musi określać je wspólna koncepcja architektoniczna (m. in. rozważa się przeniesienie wejść i witryn pawilonów w stronę Al. Legionów).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0