wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

W MPWiK nagrody, podwyżka i nowi w Radzie Nadzorczej

Czteroprocentową podwyżkę pensji, oraz dodatkową nagrodę w wysokości półtorej pensji otrzymają prezes i zastępca prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Tak zdecydowało Zgromadzenie Wspólników MPWiK, czyli prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. On też zdecydował, że 220 tys. zł czyli większość z niespełna 430 tys. zł ubiegłorocznego zysku spółki, zostanie przeznaczone na wypłatę nagród dla załogi.

MPWIK z lotu ptaka
MPWIK z lotu ptaka

Reszta zysku została przeznaczona na powiększenie kapitału zapasowego (niespełna 167 tys. zł),  na wypłatę dywidendy (30 tys. zł) i na zasilenie Funduszu Socjalnego (10 tys. zł).

Zmiany Rady Nadzorczej ciche i głośne.
Najprawdopodobniej w kwietniu prezydent Mieczysław Czerniawski powołał do Rady Nadzorczej MPWiK Mieczysława Bagińskiego (PSL). W jej składzie zastąpił dotychczasowego wieloletniego przewodniczącego Jerzego Paszkowskiego. Powołanie Bagińskiego jest zaskakujące, bo w ubiegłym roku prezydent Czerniawski odwołał go z Rady Nadzorczej innej miejskiej spółki MPEC. Zmian dokonano po cichu. Gdy pytaliśmy o nie na początku maja biuro prasowe ratusza dementowało te informacje. 
Dopiero dziś oficjalnie podano, że Mieczysław Bagiński jest członkiem Rady Nadzorczej MPWiK. Rzeczniczka prezydenta Anna Sobocińska poinformowała także, że nowym przewodniczącym rady został Jan Makuszewski, zastępcą Janusz Wszeborowski, zaś sekretarzem nowy członek Karol Miśkiewicz. Ponadto w skład Rady MPWiK wchodzą także Henryk Trojanowski i Edward Matejkowski. 
- Rada po ukonstytuowaniu się wybrała Zarząd Spółki. Pomimo rozpatrywania dwóch kandydatur na Prezesa Zarządu, funkcję tą dalej będzie pełnił Grzegorz Piotr Lewańczuk. Jego zastępcą pozostał Gilbert Okulicz – Kozaryn – podała Sobocińska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0