czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rodzice izolowanych bliźniąt bez praw rodzicielskich

Rodzice pięcioletnich bliźniaków z Łomży: Łukasza i Mateusza, którzy przez kilka lat trzymali dwóch synów w izolacji - sami zrzekli się praw rodzicielskich wobec chłopców. Małżonkowie złożyli w tej sprawie - przed Sądem Rodzinnym - jednakowe oświadczenia, że wyrażają zgodę na przysposobienie dzieci bez wskazania osoby, która miałaby to zrobić - wyjaśnił rzecznik Sądu okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski.

Oświadczenie to daje sądowi prawo do wyznaczenia rodziny zastępczej, która się bliźniakami zaopiekuje, dlatego też umorzone zostało postępowanie w sprawie pozbawienia małżeństwa P. praw rodzicielskich. Do rodziny adopcyjnej chłopcy trafia prawdopodobnie dopiero po wakacjach, kiedy odzyskają nieco więcej sił i osiągną większą równowagę psychiczną - poinformowała dyrektor Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży, Bożena Jabłońska.

Małżonkowie P. maja pod opieka jeszcze pięcioro innych dzieci w wieku od 4 do 15. lat, jednak wszystko wskazuje na to, że dla nich są o wiele lepszymi rodzicami, niż dla izolowanych bliźniaków


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0