sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Chuligański wybryk za... 30 tysięcy

W połowie lipca powinna zostać naprawiona ścianka wspinaczkowa wybudowana w starej strzelnicy na osiedlu Konstytucji 3-go Maja. Koszt naprawy wyniesie 29 tysięcy złotych. Ściankę ktoś podpalił. I choć do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia, a obiekt jest monitorowany dotychczas nie udało się ustalić sprawcy dewastacji. - Kamera monitoringu zarejestrowała grupę młodych osób przy ściance. Odeszli, a dym nad ścianką zaczął pojawiać się po pewnym czasie – mówi podinsp. Krzysztof Pilcicki z policji w Łomży.

Te zdarzenia rozgrywały się 26 kwietnia około godziny 14. Spaliło się kilka elementów z których zbudowana jest ścianka wspinaczkowa, a kilka innych zostało uszkodzony. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że trzeba wymienić w sumie kilkanaście kosztownych elementów. 
- Ogłosiliśmy przetarg i wybraniamy wykonawcę.  Naprawa tej ścianki będzie kosztowała 29 tysięcy złotych  - mów Sławomir Grygo zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, który opiekuje się ścianką. - Na szczęście ubezpieczyciel zgodził się zapłacić za naprawę.   

Przypomnijmy ściankę wspinaczkową na terenie starej strzelnicy zbudowano w 2009 roku za niemal 150 tys zł. Spieszono się bardzo aby była gotowa na wizytę w mieście ówczesnego ministra sportu  Mirosława Drzewieckiego. Później niektórzy radni głośno zastanawiali się po co ją zbudowaliśmy, bo ścinka wykorzystywana była w minimalnym stopniu. Pojawiały się nawet pomysły aby ją rozebrać.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0