niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Nowy doradca prezydenta ds. polityki informacyjnej miasta

Ewa Sznejder, wieloletnia dziennikarka TVP Białystok, zostanie nowym etatowym doradcą prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. - Dostałam taką propozycję i ją przyjęłam – mówi Ewa Sznejder zaznaczając, że umowy jeszcze nie mam podpisanej, trwa załatwianie formalności. To nie jedyna zmiana wokół prezydenta. Wraz z końcem miesiąca prezydenckim doradcą przestanie być Robert Czapla.

Ewa Sznejder (fot. archiwum)
Ewa Sznejder (fot. archiwum)

Prezydent Czerniawski zaraz po objęciu urzędu zatrudnił jednego asystenta Wawrzyńska Kłosińskiego i początkowo trzech doradców: Jerzego Brzezińskiego – byłego prezydenta miasta – na 3 miesiące, dziennikarza Jacka Babiela, Macieja Wałkuskiego swojego zięcia, a kilka miesięcy później także Roberta Czaplę (na pół etatu). 
Z biegiem czasu prezydent rozstawał się z członkami tego gremium. Najpierw odszedł po kłótni były prezydent Jerzy Brzeziński, później prezydencki asystent wygrał konkurs na miejskiego urzędnika - specjalistę ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w UM w Łomży. Kolejny z grona doradców odszedł Jacek Babiel, a w lutym tego roku także prezydencki zięć, który znalazł zatrudnienie w nowej miejskiej spółce Park Przemysłowy Łomża. Informacje o odejściu Roberta Czapli krążą już od dobrych kilku tygodni. 
Teraz jednak prezydent zdecydował się na zatrudnienie nowego doradcy. I - jak potwierdza sama zainteresowana - ma zostać nim Ewa Sznejder, wieloletnia dziennikarka „placówki” TVP Białystok. Przyszła doradca prezydenta mówi, że ma zajmować się „polityką informacyjną miasta”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0