niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Podarowali komuś życie

Ponad 27 i pół litra krwi oddano podczas kolejnej edycji akcji „Oddaj krew z Chrystusem”. Organizowana przy okazji festynu w parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród krwiodawców. Do punktu oddawania krwi zgłosiło się niemal 70 osób, z których 62 pozytywnie przeszły wstępne badania lekarskie i mogły oddać krew. - Efektem tej niedzielnej akcji jest 27.600 ml krwi! To naprawdę dużo. Dużo bezcennego leku i dużo ludzkiej dobroci! – podkreśla współorganizator Tadeusz Babiel.

Ksiądz Andrzej Godlewski w tym dniu świętował jubileusz 25-lecia kapłaństwa
Ksiądz Andrzej Godlewski w tym dniu świętował jubileusz 25-lecia kapłaństwa

- Wśród krwiodawców był  także ksiądz Andrzej Godlewski, który w tym dniu świętował jubileusz 25-lecia kapłaństwa. przywitany został pięknym koszem kwiatów i życzeniami od pań z łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Potem, tak jak to czynił już wielokrotnie – oddal 450 ml krwi - relacjinuje Tadeusz Babiel.

Krew na wagę życia
Latem zawsze brakuje nam krwi w magazynach szpitalnych, ponieważ mniej osób zgłasza się do naszej stacji krwiodawstwa i jest więcej wypadków – mówi Anna Ogrodnik-Wycik, kierownika łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. - Dlatego organizujemy w czerwcu przez cały miesiąc wyjazd krwiobusu w teren oraz pobieramy krew w szkołach i instytucjach. Zachęcamy do podzielenia się krwią, bo to niezwykle humanitarny czyn. Nigdy nie wiadomo, komu się przyda, komu uratuje życie. Może komuś ze znajomych lub bliskich?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0