czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Teatr Eksperymentalny nagrodzony

Teatr Eksperymentalny Bursa 2 z Łomży zdobył dwie nagrody na I Ogólnopolskim Festiwalu „Konstelacje Teatralne” w Szamocinie: drugą w konkursie oraz publiczności. – Ta nagroda szczególnie nas wzruszyła – mówi Lech Woliński, opiekun teatru i reżyser nagrodzonego przedstawienia. – Jest to cenna nagroda, gdyż to widz w naszym spektaklu tworzy klimat i atmosferę. Ponadto organizatorzy festiwalu wybrali nasz spektakl  na pokaz przed wręczaniem nagród. Czyli na festiwalu zagraliśmy dwukrotnie i ten drugi pokazowy spektakl pokazał wielki kunszt aktorski naszych aktorów – były bisy i uznanie!

Teatr Eksperymentalny Bursa 2 z rywalizował w konkursie z siedmioma teatrami alternatywnymi i offowymi z całej Polski. Młodzi aktorzy: Magda Bryła, Łukasz Drężek i Martyna Żochowska zaprezentowali w Szamocinie sztukę „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera. Jury pod przewodnictwem Luby Zarembińskiej, reżyserki teatralnej i aktorki nagrodziło łomżyński teatr za umiejętności aktorskie, wyraziste postaci bohaterów i zróżnicowane tempo przedstawienia oraz za jego ciekawą koncepcję. 
– Na festiwalu panowała magiczna atmosfera , a scena na nieczynnej stacji kolejowej zrobiła niesamowite wrażenie na uczestnikach – mówi Lech Woliński. – To prawdziwy świat prawdziwych artystów, na czele których stoi Luba Zarembińska wraz z wspaniałymi aktorami z Teatru Planeta. Jednym słowem wyjazd był ucztą teatralną i promocją teatru i Łomży w Polsce. Podziękowania pani Barbarze Zawrotnej, dyrektor Bursy Szkolnej nr 2 za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu (440 km) oraz  dla Jacka Pogorzelskiego, dyrektora Bursy Szkolnej nr 1 za udział i obecność na festiwalu.

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0