wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Remont rozpoczęty

Drogowcy o poranku zamknęli przejazd fragmentem ulicy Rządowej za halą targową. Samochody osobowe póki co mogą jeszcze ominąć ten fragment jadąc ulicą Kaznodziejską i Krzywe Koło. Autobusy komunikacji miejskiej już omijają Stary Rynek jadąc ulicą Dworną.

Zamknięcie Rządowej to wstęp do tego co czekać będzie kierowców w Łomży przez najbliższe pół roku. Za tydzień drogowcy mają wejść na fragment Giełczyńskiej bezpośrednio przy Starym Rynku i wówczas całkowicie zamknięty zostanie przejazd przez Stary Rynek. 
Rozpoczęty dziś remont dotyczy wymiany nawierzchni jezdni, chodników i całej infrastruktury podziemnej.  Najbardziej widoczną zmianą będzie wymiana asfaltu na jezdniach na kostkę granitową podobną do tej jaka jest Długiej, Farnej i ich przedłużeniu przy Starym Rynku. Na potrzeby remontu zamówiono 600 ton dużej kostki granitowej. Granitowe będą chodniki wzdłuż ulic, przy czym one ułożone zostaną przede wszystkim z dużych płyt.
Planuje się, że zamknięty dziś fragment Rządowej uda się wyremontować do 12 sierpnia, ale prace na Giełczyńskiej najprawdopodobniej potrwają do końca października.

Przebudowa ul. Giełczyńskiej i Rządowej na odcinkach przyległych do Starego Rynku odbywać się będzie przy zamkniętym ruchu kołowym. Przez cały czas trwania prac autobusy komunikacji miejskiej będą omijały Stary Rynek jadąc od ulicy Giełczyńskiej do Alei Legionów ulicą Dworną, na której pojawią się nowe zakazy postoju, a w drugą stronę autobusy będą jechały ulicą Polową.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0