niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Pierwsze tak ważne zawody w Łomży

Około 160 zawodników z 11 klubów z północno-wschodniej Polski rywalizuje na nowej pływalni w Łomży, gdzie rozgrywane są eliminacje Ogólnopolskie Drużynowe Zawody w Pływaniu Dzieci w wieku 10-11 lat. - Po raz pierwszy w Łomży rozgrywane są zawody pływackie na tak wysokiej rangi – mówił otwierając imprezę Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży. Na zawody do Łomży przyjechali młodzi pływacy z Olsztyna, Suwałk, Augustowa, Pisza, Sokółki, Białegostoku, Bielska Podlaskiego. Są też dwa zespoły z Łomży.

W imprezie biorą udział zawodnicy klubów zrzeszonych w Podlaskim Okręgowym Związku Pływackim. Zawodnicy w wieku 11 lat startują w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie w stylach: motylkowym, grzbietowym, dowolnym, klasycznym. 
I jako pierwsze na słupkach startowych stanęły 11-latki rywalizujące na 50 metrów stylem motylkowym.
- To konkurencja w której Polacy odnosili największe sukcesy – mówił prowadzący zawody wymieniając mistrzów świata i olimpijczyków Otylię Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego.
Niestety nim pierwsze dziewczęta mogły wskoczyć do wody kilkakrotnie wchodziły i schodziły ze słupków. Okazało się bowiem, że szwankuje system elektronicznego pomiaru czasu. Dopiero po około 10 minutach oczekiwania udało się go szczęśliwie uruchomić. 
W pierwszej rozgrywanej konkurencji najszybsze były zawodniczki z białostockiej Juvenii. Najlepszy czas  uzyskała startująca w czwartym biegu Katarzyna Bagińska, która dwie długości basenu przy ul. Wyszyńskiego pokonała stylem motylkowym w 37,97 sekundy. Drugi czas miała startująca w trzecim biegu jej klubowa koleżanka Agata Maklewicz (42,54).

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0