wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Bociany do rachunku

- Nie bądź „dzięcioł” i przyłącz się do akcji liczenia podlaskich bocianów – apeluje Małgorzata Wnuk z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. - Tą akcją odwdzięczymy się bocianom za ich wierność i przywiązanie do małej ojczyzny jaką  - dla nas i dla nich - jest Podlasie. Ostatnie liczenie bociana białego w Polsce odbyło się w 2004r. Wówczas oszacowano liczbę par w całym kraju na 52 550. Na Podlasiu liczebność bociana białego została oszacowana na 9 018 par.

Fot. Robert Bałdyga
Fot. Robert Bałdyga

O pomoc w liczeniu bocianów  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku apeluje do miłośników przyrody i bocianów. Ochotnicy z całego regionu mogą w tym pomóc – wystarczy na specjalnym formularzu dostępnym na stronie www.rdos.gov.pl opisać zasiedlone przez bociany gniazdo, a następnie wysłać pod adres: bocian@rdos.gov.pl 
- Najważniejszą informacją będzie ta o lokalizacji zasiedlonego gniazda (np. dach, słup energetyczny, słup z platformą, drzewo), adres posesji (gmina, miejscowość, nr domu) i liczba bocianów w gnieździe – podaje Małgorzata Wnuk. - Na podstawie ankiet będziemy liczyli bocianie gniazda na Podlasiu i umiejscawiali je na specjalnej mapie.
RDOŚ na ankiety czekamy do 15 września 2013r. Dla szczególnie aktywnych uczestników projektu przygotowano atrakcyjne nagrody – wydawnictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0