poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Fundusz ukarał aptekarzy

Apteki w województwie podlaskim realizują recepty po terminie i niezgodnie z zasadami określonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Punkty apteczne sprzedają truciznę i leki psychotropowe, choć nie mają takich uprawnień - tak w skrócie Gazeta Wyborcza Białystok ocenia wyniki kontroli, jaką prowadził w ubiegłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia. Urzędnicy Funduszu w 53 aptekach i punktach aptecznych sprawdzali refundacje cen leków i prawidłowość realizacji recept lekarskich.

Stwierdzone nieprawidłowości dotyczyły formalnych warunków przyjęcia recept do realizacji (np. recepty bez pełnych danych pacjenta),  sposobu wydawania refundowanych leków i wyrobów medycznych (wydawano je w ilościach i dawkach niezgodnych z przepisanymi przez lekarzy, a bezpłatnie leki osobom, którym się one nie należały). W wyniku kontroli punktów aptecznych stwierdzono m.in. realizację recept na preparaty, które nie mogą być sprzedawane w tego typu punktach. 
- Zakwestionowaliśmy prawidłowość realizacji dokładnie 3 606 recept. Kwota zwrotu z tytułu nienależnej refundacji cen leków ustalona w wyniku kontroli wynosi blisko 150 tysięcy złotych – cytuje Gazeta wypowiedź Adama Dębskiego, rzecznika prasowego podlaskiego Funduszu.

źródło: Fundusz ukarał aptekarzy za błędy w realizacji recept


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0