niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Przy szachownicach

Zawodnicy z Białorusi triumfowali w rozegranych w niedzielę w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych. Najlepszy z Polaków, IM Stanisław Kostyra, zajął 4. miejsce, a najlepszy z łomżan Wojciech Walewski zawodnik Klubu Szachowego MARATON sklasyfikowany została na 10. pozycji.

Vladimir Veremeichik zwycięzca VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych
Vladimir Veremeichik zwycięzca VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych
Igor Podstolski szachowy Mistrz Województwa Podlaskiego Młodzików do lat 8
Igor Podstolski szachowy Mistrz Województwa Podlaskiego Młodzików do lat 8

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw okazał się Vladimir Veremeichik, emerytowany dyrektor szkoły szachowej z Grodna, który zgromadził 17.5 pkt z 22 partii. Kolejna dwa miejsca na podium przypadły również gościom z Grodna, a zajęli je Andrei Olchovik i Oleg Ermoshuk (obaj po 16.0 pkt). 
Oprócz klasyfikacji generalnej prowadzone były również klasyfikacje w grupach. I tak najlepszą kobietą została Kenul Hasanova (Łomża), najlepszym weteranem - Wawrzyniec Górski (Pisz), a najlepszym mieszkańcem Łomży - Vafa Mammadov. 

Mistrz z Łomży
Tego samego dnia w Suwałkach zostały rozegrane szachowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików do lat 8. Zwyciężył Igor Podstolski z Klubu Szachowego MARATON Łomża. Młody szachista pokonał wszystkich rywali, z którymi mierzył się przy szachownicy i zwyciężył gromadząc komplet siedmiu punktów na siedem możliwych. 
Trenerem młodego mistrza jest Robert Michalak, który prowadzi zajęcia w Klubie Szachowym MARATON w grupie początkującej i średnio zaawansowanej.
Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Tomasz Misiewicz z MKSz-MDK Białystok i Marcin Kułak z LUKSz Orient Sokółka (obaj po 5 pkt).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0