niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Rowerowa Masa Krytyczna znowu dziś na ulicach Łomży

O godzinie 18.00 spod Urzędu Miasta ruszyć ma pierwsza w tym roku Masa Krytyczna. To spotkanie i wspólny przejazd rowerzystów przez główne ulice miasta pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem!”. - Akcja ma na celu zaznaczenie obecności rowerzystów w mieście, a także zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na problemy komunikacyjne zwykle ignorowanych cyklistów – podają organizatorzy.

fot. Elżbieta Piasecka – Chamryk
fot. Elżbieta Piasecka – Chamryk
Adam Sałacki
Adam Sałacki

Masa Krytyczna jest ruchem nieformalnym - to wydarzenie, a nie organizacja. W Łomży organizowana jest przez założone niespełna miesiąc temu Stowarzyszenie Łomżyńskich Rowerzystów, którego przedstawicielem jest znany z poprzednich tego typu akcji Adam Sałacki.  
„Nie chcemy tylko wybierać się wspólnie na wycieczki po Łomży. Chcemy uświadomić władzom miasta oraz kierowcom, że jesteśmy takimi samymi uczestnikami ruchu drogowego jak oni i należy respektować nasze prawa, a także budować infrastrukturę drogową uwzględniającą nasze potrzeby i możliwości. Większa grupa jest w stanie to zrobić w sposób bardziej efektywny niż jeden rowerzysta i dlatego musimy to robić wspólnie” - mówią organizatorzy.
W Łomży ruch ten dopiero raczkuje, ale już w poprzednim sezonie na jednej z Mas Krytycznych pojawiło się ponad 80 osób. Akcja jest cykliczna i odbywa się w ostatni piątek miesiąca. Do udziału w dzisiejszym przejeździe organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na wiek i sprzęt. Jak podają organizatorzy przejazd został zgłoszony władzom miasta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0