wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Nowy dyrektor szpitala w Łomży od połowy maja

Krzysztof Bałata został powołany przez zarząd województwa podlaskiego na stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on kilka tygodni temu wygrał konkurs na to stanowisko. Wcześniej – wraz z końcem 2012 roku – z dyrektorowania zrezygnował Marian Jaszewski, który funkcję pełnił przez 11 lat. Krzysztof Bałata funkcję dyrektora szpitala w Łomży będzie sprawował od 15 maja br.

Pan Bałata jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, ukończył również studia podyplomowe – podaje Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa. - Jako współwłaściciel i właściciel spółek współpracował ze szpitalami publicznymi; przygotowywał dla nich programy restrukturyzacji, analizy finansowe i opinie prawne. Od 30 marca 2010 do 11 stycznia br. pełnił funkcje dyrektora naczelnego Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Zarząd powiatu jarosławskiego odwołał go ze stanowiska.

Podczas dzisiejszego posiedzenia zarząd województwa postanowił także ogłosić drugie postępowanie konkursowe na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw medycznych w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. W poprzednim nie wpłynęła żadna oferta.
Wybór wicedyrektora pogotowia jest konieczny, bo nowa dyrektor placówki Hanna Waniewska (powołana w listopadzie 2012r.), podobnie jak dotychczasowy zastępca dyrektora pogotowia, nie jest lekarzem. Ustawa wymaga zaś aby jedna z tych funkcji – dyrektor albo zastępca do spraw medycznych była obsadzona przez wykształconego lekarza.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0