poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Niebawem drogowcy wejdą na Szosę do Mężenina

Przebudowane ma być niemal 2 km tej drogi w granicach administracyjnych Łomży - od skrzyżowania z Aleją Legionów do Zawad. We wtorek została podpisana umowa na realizację zadania z Przedsiębiorstwem Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży, które ulicę ma wyremontować za 7 mln 545 tys. 189,53 zł brutto, a w czwartek firmie ma zostać przekazany plac budowy. Dziś też w ratuszu prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał umowę z marszałkiem województwa Jarosławem Dworzańskim na dofinansowanie m.in. tego remontu ze środków unijnych. - Łomża jak mało które miasto nie tylko w województwie podlaskim, ale i w Polsce potrzebuje modernizacji ulic bo tu krzyżuje się kilka ważnych szlaków komunikacyjnych – mówił marszałek Dworzański.

Jarosław Dworzański, Mieczysław Czerniawski i Jacek Piorunek
Jarosław Dworzański, Mieczysław Czerniawski i Jacek Piorunek

W sumie na modernizację Szosy do Mężenina i dwóch odcinków ul. Sikorskiego (od Wojska Polskiego do Nowogrodzkiej, oraz od Szosy Zambrowskiej do mostu Hubala) miasto pozyskało ponad 18,7 mln zł dofinansowania z samorządu województwa. To 60% kosztów całego przedsięwzięcia, które sięgają ponad 31 mln zł. 
Marszałek Dworzański pytany o to czy w związku z oszczędnościami na przetargach (remont Szosy do Mężenina szacowany był na 10 mln zł, a po przetargu wyszła kwota 7,5 mln zł) pieniądze z dotacji będą mogły w mieście zostać mówił, że za każdym razem decyduje o tym zarząd województwa dbając o rozwój całego województwa.  

Przypomnijmy Szosa do Mężenina - od skrzyżowania z Aleją Legionów do Zawad – ma zyskać nową nawierzchnię o szerokości 7 metrów. W trakcie remontu drogowcy mają wybudować także 7 skrzyżowań i jedno rondo na dzisiejszym skrzyżowaniu z ulicą Wiosenną. Rondo to ma mieć także zbudowany wlot ulicy Zawadzkiej, która kiedyś ma być dociągnięta aż do tego miejsca. Zgodnie z planami ratusza drogowcy swoje prace na Szosie do Mężenina mają skończyć w maju przyszłego roku.

W ubiegłym tygodniu ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy realizowanej w ramach tego samego projektu unijnego przebudowy ulicy Sikorskiego na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej ze skrzyżowaniem z ulicą Nowogrodzką, a niebawem ma być ogłoszony także przetarg na modernizację Sikorskiego od ZUS do mostu Hubala.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0