środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wyborcze POjedynki

Robert Tyszkiewicz z Damianem Raczkowskim - taki pojedynek będzie można obserwować podczas nadchodzących wyborów szefów regionów w PO. Choć do wyborów szefów regionów w PO pozostało jeszcze kilka miesięcy (rozpoczną się one w styczniu 2014 r.), to w części regionów wiadomo już, kto z kim zawalczy o władzę.

W Podlaskiem z obecnym szefem regionu Damianem Raczkowskim będzie niemal na pewno konkurował Robert Tyszkiewicz. Również ci dwaj politycy startowali przeciwko sobie przed trzema laty, Raczkowski wygrał kilkunastoma głosami (158 do 142).

"Najprawdopodobniej będę kandydował, choć ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem" - powiedział Tyszkiewicz. To samo deklaruje Raczkowski.

W marcu br. Rada Krajowa PO jednogłośnie przyjęła regulamin wyborów wewnętrznych. Od października br. do lutego 2014 r. PO będzie wybierać nowe władze w kołach, powiatach, regionach oraz władze krajowe, w tym przewodniczącego partii.

Zebrania członków kół, które wybierają władze koła i delegatów na zjazd w powiecie, mają odbyć się w dniach 1-31 października br. Zjazdy w powiatach zaplanowano na okres 15 listopada - 15 grudnia br., a w regionach - na 2 stycznia - 2 lutego 2014 r.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0