czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Ciężarówką na dwóch gazach

Trzech kierowców TIRów jadących przez region na dwóch gazach ujawnili w ubiegłym tygodniu inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. Wszyscy to obcokrajowcy, którzy jechali przez Polskę tranzytem.

W sobotę w miejscowości Zambrzyce na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Jeżewem a Mężeninem inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do przewoźnika litewskiego. Jak relacjonują w trakcie wykonywania czynności kontrolujący poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badania wykazały stan nietrzeźwości. W czasie pierwszego pomiaru stwierdzono 0,49 mg/l, drugi pomiar wykazał 0,47 mg/l. 
Był to już trzeci w ciągu ostatniego tygodnia przypadek zatrzymania przez inspektorów kierującego samochodem ciężarowym spożywającego wcześniej alkohol. Kilka dni wcześniej podczas działań kontrolnych stwierdzono dwóch kierowców w stanie po użyciu alkoholu. W pierwszym przypadku był to obywatel Łotwy – 0,12 mg/l oraz w drugim Białorusi – 0,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystkich kierowców wraz z pojazdami przekazano Policji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0