niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Był za zdrowy na szpital? Zmarł po powrocie do domu!

Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci jednego z mieszkańców miasta. Mężczyzna z bólami w klatce piersiowej w środę zgłosił się do lekarza rodzinnego. Karetką przewieziono go do szpitala, ale po badaniach ostatecznie został zwolniony do domu. Wrócił i zmarł. - Czekamy na ustalenia prokuratury i wyniki sekcji zwłok – mówi dr Hanna Majewska-Dąbrowska zastępca dyrektora łomżyńskiego szpitala dodając, że dopiero po tych wynikach szpital będzie prowadził postępowanie wyjaśniające.

Szpital Wojewódzki w Łomży
Szpital Wojewódzki w Łomży

Mężczyzna w środę zgłosił się do swojego lekarza rodzinnego. Uskarżał się na silne bóle w klatce piersiowej. Lekarz rodzinny po zbadaniu pacjenta stwierdził, że konieczna jest jego hospitalizacja. Do przychodni wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła go do łomżyńskiego szpitala. Tu miał kolejne badania. Według naszych informacji z izby przyjęć miał być skierowany na jeden z oddziałów. Tu miano mu zrobić kolejne badania po czym stwierdzono, że nie ma potrzeby aby został w szpitalu. Mężczyzna do domu miał wrócić już pieszo. Wrócił. Zmarł nocą.
- Otrzymaliśmy zawiadomienie o takim zdarzeniu – mówi Dariusz Błażejczyk, szef Prokuratury Rejonowej w Łomży. - Prokurator zlecił sekcję zwłok. Jej wynik będzie decydował co dalej.  
Na wyniki sekcji zwłok i dalsze działania prokuratury czeka też szpital. Jak mówi dr Hanna Majewska-Dąbrowska, zastępca dyrektora szpitala, dopiero po określeniu przyczyny śmierci mężczyzny będzie mogło zostać wszczęte wewnętrzne postępowanie sprawdzające, czy wszystkie procedury zostały wypełnione.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0