Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Drzewa w Łomży pod topór

W ubiegłym roku w trakcie remontu fragmentu ulicy Sikorskiego usunięto 70 drzew. Pod topór poszły m.in. 30-40 letnie jesiony rosnące w pasie zieleni oddzielającym obie jezdnie ulicy Sikorskiego Okazuje się, że to był tylko przedsmak karczowania jakie czeka nas w tym roku. Do wycinki przewidzianych jest około 250 drzew. Niemal 50 z nich dziś jeszcze rośnie przy ulicy Sikorskiego, ale już je naznaczono jaskrawą farbą wskazując, że są do wykarczowania.

Zgodnie z prawem aby wyciąć drzewa w mieście za każdym razem trzeba uzyskać zgodę prezydenta Łomży. 
- Decyzja o wycince drzew podejmowana jest na podstawie wniosku złożonego przez właściciela lub użytkownika danej nieruchomości, po każdorazowym przeprowadzeniu postępowania, w tym po oględzinach drzew w terenie – informuje Łukasz Czech z ratusza. 
I właśnie takie decyzje o wycince zostały wydane. Dotyczą one w sumie blisko 250 drzew. 
- W ramach modernizacji Szosy do Mężenina do wycinki przewidzianych jest 198 drzew. Podczas modernizacji ulicy Sikorskiego do wycinki przeznaczonych będzie około 46 drzew – podaje Łukasz Czech.
Drzewa przy Szosie do Mężenina będą  wycięte bo kolidują z jezdnią, ścieżką rowerową, chodnikiem i zatoką autobusową. Drzewa do ścięcia przy Sikorskiego „kolidują z nową infrastrukturą, również podziemną”. 
Łukasz Czech zapowiada, że w trakcie realizacji inwestycji drogowych podjęta zostanie decyzja o ilości i gatunkach nowych nasadzeń tam, gdzie to będzie możliwe.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę