czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Odszedł na wieczną wartę

Phm. Zbigniew Dobkowski - harcerz od urodzenia, a żołnierz z umiłowania, odszedł na wieczną wartę 10 kwietnia 2013 roku. - Dla naszej drużyny to wielka strata, był przyjacielem i zawsze służył pomocą w naszych przedsięwzięciach, będzie nam go bardzo brakowało – przekazują harcerze z 59 DH Ptaki Ptakom w Łomży.

Phm. Zbigniew Dobkowski (fot. Strękowa Góra 6.09.2009r)
Phm. Zbigniew Dobkowski (fot. Strękowa Góra 6.09.2009r)

Druha Zbigniew Dobkowski od kilku lat prowadził Klub Specjalnościowy „Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 33 PP Strzelców Kurpiowskich” i to dzięki niemu mogliśmy podziwiać wielkie bitwy i inne wydarzenia które miały miejsce na ziemi łomżyńskiej wiele lat wstecz. Zbyszek wielokrotnie ginął na polu chwały odtwarzając między innym Obronę Nowogrodu, Obronę Wizny czy rozbrajanie Niemców z okresu I wojny światowej, a jego śmierć była tylko symboliczna. A teraz naprawdę poległ i nie tylko na polu walki jakim jest życie dnia codziennego ale poległ dla nas jego kolegów i koleżanek i z kim teraz zorganizujemy obronę Nowogrodu, nie wiem czy sobie damy radę – piszą w komunikacie harcerze z 59 DH Ptaki Ptakom. 

Pochowanie Druha Zbyszka odbędzie się dnia 12 kwietnia 2013 roku na cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej o godzinie 14:00.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0