poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Reprezentacja lekkoatletek Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zwyciężyła w kategorii wyższych szkół zawodowych Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, które w sobotę rozegrano w Łodzi. W klasyfikacji generalnej studentki PWSIiP w Łomży zajęły 12. miejsce pozostawiając w tyle wiele renomowanych uczelni - następna najlepsza z podlaskiego na 29 miejscu była Politechnika Białostocka. Bardzo dobrze spisali się też łomżyńscy studenci zajmując w klasyfikacji szkół zawodowych drugie, a generalnej 22 miejsce.

W biegu na 3000m kobiet zwyciężyła Broniatowska Katarzyna z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. To tegoroczna medalistka na 1500m w  Halowych Mistrzostwach Europy w Goteborgu.  
Najlepsza z łomżanek  Justyna Korytkowska zajęła 13 miejsce, a dalej były: Katarzyna Smakowska  45 miejsce, Ewelina Majewska 55 miejsce i Maria Frąckowiak 121 miejsce. 
Bieg na 6000m zwyciężyła „Olimpijka” z Londynu Ślęzak Matylda AWF Kraków, a 12 miejsce zajęła Izabela Dziedziach z PWSIiP Łomża. 

Wśród panów najlepiej zaprezentował się Pucyk Przemysław, który w biegu na 9000 m uplasował się na 39 miejscu. Dystans 4500 m na 55 miejscu ukończył Kwiatkowski Damian (student PWSIiP aktualnie studiujący w Bułgarii specjalnie przyjechał na mistrzostwa), dalej na 85 był Mariusz Laskowski, na 99 Jerzy Golenbowski, a na 102 Dawid Żiemczyk. 

Do zawodów zgłosiło się 61 uczelni i ponad 600 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Zawody odbywały się na bardzo trudnych, śliskich i zaśnieżonych trasach – podkreśla opiekun łomżyńskich sportowców Jan Kotowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0