Celują w finał Mistrzostw Polski

Amanda Szymborska - królową strzelczyń

Juniorki młodsze GUKS-u Dwójki Łomża po raz kolejny okazały się najlepsze w rozgrywkach wojewódzkich. W drugim meczu finałowym łomżanki pokonały zespół Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka 35:22 (13:10). Oprócz tytułu mistrzowskiego i awansu do 1/4 finału MP łomżanki zgarnęły również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką rozgrywek wojewódzkich została Dagmara Nocuń, najlepszą bramkarką - Aneta Konert, królową strzelczyń Amanda Szymborska, natomiast najlepszą zawodniczką Dwójki wybrano Marlenę Rutkowską.

Podopiecznym trenera Stanisława Niedbały do wywalczenia tytułu mistrzowskiego potrzebne było zwycięstwo minimum dwiema bramkami, bowiem w pierwszym spotkaniu lepsze były dąbrowianki, zwyciężając 33 do 32. Wtedy jednak Dwójka jednak musiała radzić sobie bez trenującej na co dzień w SMS-ie Gliwice reprezentantki Polski, Dagmary Nocuń, a także zmagać się z bardzo stronniczo "gwiżdżącymi" arbitrami - Byłem trochę naiwny, że zgodziłem się na to, żeby sędziowie byli z Dąbrowy Białostockiej - podkreśla Niedbała - Na szczęście przegraliśmy tylko jedną bramką i sprawa mistrzostwa pozostała otwarta.

Spotkanie rewanżowe od samego początku było bardzo wyrównane. Praktycznie przez całą pierwszą połowę żadna z ekip nie była w stanie uzyskać przewagę większą niż dwie bramki. Dopiero w samej końcówce łomżanki nieco przyspieszyły i zeszły na przerwę wygrywając 13 do 10.
Dobrą grę gospodynie kontynuowały od początku drugiej połowy. W bramce świetnie spisywała się Aneta Konert, a do kontrataków szybko biegały Nocuń oraz Amanda Szymborska i ośmiu minutach na tablicy wyników było już 20:13. Duża przewaga pozwoliła miejscowym grać zdecydowanie pewniej i nieco łatwiej zdobywać kolejne gole. Dąbrowianki do samego końca ambitnie walczyły chociaż piłka po ich rzutach rzadko wpadała do bramki Dwójki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zespołu z Łomży 35 do 22.

- Muszę podkreślić, że dzisiejsze spotkanie stało na wysokim poziomie. Oba zespoły pokazały bardzo dobrą grę. Rywalki w I połowie zaprezentowały twardą obronę, z którą mieliśmy spore problemy. Potem jednak moje zawodniczki wzniosły się na wyżyny i pewnie wygrały - powiedział trener Niedbała.

Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach wojewódzkich, gospodynie zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, który w dniach 19-21 kwietnia odbędzie się w Kwidzynie - Oprócz gospodyń, które były najlepsze w woj. pomorskim, zmierzymy się z drugimi drużynami z kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Prawdopodobnie będą to ekipy z Brodnicy lub Lubicza oraz z Piotrkowa Trybunalskiego. Myślę, że są to zespoły w naszym zasięgu  - tłumaczy szkoleniowiec Dwójki - Z MTS-em Kwidzyn też możemy powalczyć tym bardziej, że kontuzji doznała ich najlepsza zawodniczka, Adrianna Górna.

Ważnym etapem przygotowań do ćwierćfinału będą zawody w Łukowie, które rozegrane zostaną 5 i 6 kwietnia - Chcemy na tym turnieju przećwiczyć pewne elementy i zmierzyć się z mocnymi zespołami. Wynik schodzi na dalszy plan. Najważniejsze, aby uniknąć kontuzji, bo chcemy w tym sezonie znaleźć się w finale Mistrzostw Polski - mówi Niedbała.