Do zwycięstwa zabrakło kilkudziesięciu sekund...

Rafał Maćkowski (przy piłce) strzelił oba gole dla ŁKS-u w Ostródzie

W meczu inaugurującym występy w lidze makroregionalnej juniorzy starsi Łomżyńskiego Klubu Sportowego remisowali w Ostródzie z tamtejszym Sokołem 2:2. - Na pewno pozostał mały niedosyt. Po pierwszej połowie remis brałbym w ciemno, ale na koniec meczu trochę szkoda straconego w końcówce prowadzenia. Myślę, że w przekroju całego spotkania byliśmy drużyną lepszą, mimo, że pod względem warunków fizycznych odstawaliśmy. To napawa mnie optymizmem na kolejne spotkania i wierzę, że z taką grą jak w drugiej odsłonie jesteśmy w stanie w tych rozgrywkach zdobywać punkty - ocenił Sławomir Stanisławski szkoleniowiec ŁKS-u.

Dzięki dobrym występom w rozgrywkach wojewódzkich (2. miejsce), a także reorganizacji systemu rywalizacji juniorów o Mistrzostwo Polski zawodnicy ŁKS-u po raz pierwszy w historii klubu awansowali do makroregionu. Oprócz drużyny prowadzonej przez trenera Sławomira Stanisławskiego, w grupie północno-wschodniej znalazły się Legia i Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Akademia Piłkarska ŁKS-u Łódź, UKS SMS Łódź, Stomil Olsztyn i Sokół Ostróda. I właśnie ten ostatni zespół był pierwszym rywalem młodych ełkaesiaków. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dysponowali zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi. Mimo przewagi w posiadaniu piłki nie byli jednak w stanie stworzyć zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Niestety łomżanie również mieli problem z kreatywnością w ofensywie i długimi momentami ograniczali się tylko do obrony. Gdy wydawało się, że do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie uda się zmienić wyniku, w 42. minucie Kamil Smyt pokonał golkipera ŁKS-u wykorzystując zamieszanie w polu karnym.

Po przerwie oba zespoły wyszły na boisko jakby odmienione. Szczególnie dotyczyło to ekipy z Łomży, która grała szybciej, składniej i zdecydowanie dłużej utrzymywać się przy piłce - W końcu zaczęliśmy dominować na placu gry i stwarzać sobie sytuacje pod bramką Sokoła - podkreśla Stanisławski. Jedną z nich łomżanie wykorzystali w 61. minucie. Wtedy to świetną akcją popisali się Tomasz Świderski i Rafał Maćkowski zakończoną bramką tego drugiego. Uskrzydleni wyrównaniem łomżanie zaczęli grać jeszcze lepiej i raz po raz robiło się gorąco w polu karnym gospodarzy. W końcu na siedem minut przed końcem w roli głównej ponownie wystąpił duet Świderski-Maćkowski, kopiując wcześniejszą swoją akcję. Także tym razem asystował Świderski, a prowadzenie ŁKS-owi dał jego kapitan. Po stracie gola ostródzianie rzucili się do odrabiania strat, ale dzięki temu nasi zawodnicy mieli więcej możliwości do wyprowadzania kontrataków. W ostatnich minutach aż trzykrotnie stawali w sytuacjach sam na sam z golkiperem Sokoła, ale niestety we wszystkich przypadkach te pojedynki przegrywali. Gdy wydawało się, że łomżanie na inaugurację zdobędą 3 punkty, szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry bramkarz Maciej Kowalski popisał się długim wykopem. Piłka trafiła do Daniela Góralskiego, który będąc na wysokości pola karnego zagrał piłkę w stronę bramki. Niestety lot futbolówki przeciął jeden z łomżyńskich zawodników przez co ta wpadła stojącemu między słupkami Adamowi Arasimowiczowi "za kołnierz". Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Już w najbliższy czwartek, 28 marca czeka łomżan kolejne spotkanie. W 2. kolejce ich przeciwnikiem będzie Jagiellonia, która w pierwszym meczu aż 1:5 uległa w Warszawie drużynie Legii. Pierwszy mecz w roli gospodarza ełkaesiacy zagrają natomiast 6 kwietnia. Wtedy to podejmować będą ekipę Stomilu Olsztyn.