sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

„Dotknij teatru” w Łomży

Prawie 200 spektakli oraz warsztaty, próby otwarte, wykłady odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru” organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W Łomży do akcji przyłączył się Teatr Lalki i Aktora, który zapraszają dzieci i dorosłych w najbliższą niedzielę. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowszy spektakl „Calineczka”, ale także zwiedzić budynek teatru, poznać specyfikę powstawania scenografii i sztuki teatralnej oraz posłuchać utworu ze współczesnej polskiej dramaturgii dla dzieci czytanego przez aktorów łomżyńskiego teatru.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca. W Polsce, organizowana po raz czwarty akcja „dotknij teatru” rozpoczęła się 18 marca i potrwa do 28 marca. W sumie w całym kraju odbędzie się ok. 500 wydarzeń.

Dokładny program „Dotknij teatru” w Łomży :
24 marca 2013 r. /niedziela/
15.00-17.00 Teatr „od kuchni”
17.00 CALINECZKA
18.00 Współczesna polska dramaturgia - sztuka Liliany Bardijewskiej „Bajka o Kapciuszku” Czytają aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży

Bilety na „Calineczkę” są do nabycia w kasie teatru w przedsprzedaży oraz przed spektaklem. Zwiedzanie teatru oraz udział w czytaniu sztuki są bezpłatne.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0