poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Habemus Papam! Mamy Papieża! - Biskup Łomżyński prosi o modlitwę za Ojca Świętego Franciszka

„Dziękujemy Bogu za ten wybór i za Ojca Świętego Franciszka, którego otrzymaliśmy jako Przewodnika na drogach życia chrześcijańskiego” – napisał biskup Janusz Stepnowski w specjalnym słowie do Diecezjan po wyborze nowego papieża. - Ojciec Święty Franciszek po swoim wyborze, stając przed ludem zgromadzonym na Placu św. Piotra, aby tam udzielić swego pierwszego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, najpierw prosił o modlitwę w swojej intencji. Niech pozostanie w nas pamięć o tej prośbie. Wspierajmy naszego Papieża ciągłą modlitwą, by Pan, który powołał go do tej posługi dla dobra Kościoła Powszechnego, wspierał jego trud, obdarzał swoją łaską i mocą, by owocnie mógł to zadanie realizować – apeluje Biskup Łomżyński

Biskup chce aby szczególnym momentem naszego dziękczynienia była najbliższa niedziela - V Wielkiego Postu (17 marca) oraz Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny (19 marca), w którym to dniu Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. inaugurującej swoje Piotrowe posługiwanie. 
- Do wezwań modlitewnych we Mszach św., w Liturgii Godzin, a także w innych naszych modlitwach dołączmy prośbę o Boże błogosławieństwo dla realizacji tego zadania, które jemu zostało powierzone. W dniu uroczystej inauguracji pontyfikatu po Komunii św. zaśpiewajmy uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy”, jako nasze dziękczynienie składane Bogu za nowego Papieża – apeluje biskup Janusz Stepnowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0