wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

W rankingu najgorszych miejsc do życia...

Na czele rankingu miejsc gdzie żyje się najlepiej znalazła się Warszawa i jej okolice. Na 13. miejscu jest Białystok, a na samym końcu listy powiat suwalski. Czwarty od końca jest powiat łomżyński, a szósty kolneński. Badanie lokalnego poziomu rozwoju społecznego (LHDI) przeprowadziła na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Agenda ONZ ds. Rozwoju (UNDP).

źródło: MRR
źródło: MRR

Jak podało ministerstwo z raportu wynika, że najwyższy poziom rozwoju społecznego występuje w metropoliach, dużych miastach i na obszarach wokół nich, najniższy zaś w powiatach o charakterze wiejskim. 
Wskaźnik LHDI został skonstruowany w oparciu o istniejącą i stosowaną międzynarodowo metodę wskaźnika rozwoju społecznego (HDI - Human Development Index), która służy do badania rozwoju społeczno-ekonomicznego na poziomie krajowym. Jest to miernik wykorzystywany przez ONZ od lat 90., który uwzględnia na poziomie państw m.in. takie elementy, jak oczekiwana długość życia, dostęp do wiedzy i edukacji oraz średni poziom zamożności mieszkańców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0